Pravidla

5. října 2012 v 18:29 | Nyx Adorianská

Desatero Pravidel


Adorianské spisy jsou univerzitní noviny náležící jak již z názvu vyplývá k prestižní univerzitě Adorian. Nejsou to jen tak ledajaké noviny, kde naleznete pouhé drby o zdejších studentech. Najdete tu i důležité informace o událostech, které se dějí za hradbou univerzity. A protože tyhle informace slouží k rozvoji postav studentů, aby měli nejen o čem diskutovat, ale aby nebyli tak zcela odříznutí od vnějšího světa. S tím se tedy pojí pravidla jak s těmito informacemi nakládat a jak je využívat ve hře, aby se zbytečně neporušovali pravidla rpg.


 1. Pamatujte, že i když se tu objevují různé informace, vždycky to nemusí být pravda, hlavně
  to co se týče drbů, většinou jde o nějakou vymyšlenou fámu, abychom se mohli pobavit hlavně my hráči. To ale neznamená, že by se o tom postavy nemohli bavit. Ale je nutné s tím zacházet velice opatrně. Protože hranice mezi tím co ví hráč a co postava je velice tenká, je určeno že na univerzitě funguje něco jako skrytá drbna, která sleduje vše, co postavy udělají. Vaše postavy by to měli brát s nadhledem a něco jako součást jejich univerzitního života.
 2. Totožnost drbny je samozřejmě anonymní a skutečně nikdo neví, kdo to je. Možná že vy jako hráči odhadnete kdo píše články, ale Vaše postavy to zkrátka vůbec neví a taky to vědět nebudou.
 3. Občas se stane, že zasílaný odkaz článku na facebooku zašle jeden ze studentů, který se nachází mezi postavami, to ale neznamená že by to byl ten kdo píše články a je Drbnou.
 4. Jelikož postavy studentů nemají ponětí, kdo přesně je autorem článků, nemohou tak podávat informace, které zjistí a bylo by třeba je uveřejnit. To však neplatí o majitelích čili hráčích těchto postav. Ti mohou podávat jakékoliv informace v podobě drbů, za které budeme určitě rádi a odměna Vás nemine.
 5. Občas se může stát, že se tu objeví informace, které by měli vědět jen hráči postav. Takové informace budou označené jako nonrpg záležitosti, a neměli by být využívány ve hře.
 6. Univerzitní noviny byly a jsou zadarmo. K dispozici jsou pro postavy ve všech univerzitních místech jako je knihovna, kavárna, a jídelna. Na pozemcích nejsou k dostání.
 7. Pamatujte, že i když Vaše postava čerpá informace z novin, nikdy neví všechno. A mnohé informace mohou být také nepravdivé či smyšlené.
 8. Není povinností každého studenta noviny číst a zajímat se o ně.
 9. Noviny tu jsou hlavně proto, abychom se zasmáli jak již bylo zmíněno. Žádné drama se tu konat nebude, všechno berte s nadhledem. Není účelem Vaše postavy poškodit, ale také záleží na nich jaké skutky vykonají. Máte však právo se ozvat pokud s něčím nesouhlasíte.
 10. Vyhrazujeme si právo jakkoliv si vymýšlet a zkreslovat dané skutečnosti, ne za cílem Vaše postavy zesměšnit. Ovšem vyskytnou se tu chvíle kdy si z nich budeme dělat srandu. Také si vyhrazujeme právo kdykoliv pozměnit či přidat další pravidla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
©2012 Tým Adorian|Layout by Adorian| Picture by *FerdinandLadera|All Rights Reserved.
Je zakázáno kopírovat jakékoliv texty z tohoto blogu bez písemného souhlasu adminů či uvedení zdroje.