Leden 2013

Awoldský deník

12. ledna 2013 v 18:31 | Lennart Mikkelsson |  Z Awoldu
Léto končí, do Awoldu přichází spoustu nových, mladých tváří, které čeká neskonalé dobrodružství v podobě studia na Adorianu, ale pozor! Tohle nemá být žádná ironie ani sarkasmus. Adorian otevřel bránu do života už několika skvělým a mocným potomkům, kteří poté své schopnosti využili, ať už v dobrých či špatných činnech nebo úmyslech.

Jedním z nich je také proslulý, známý vrah Irvin Vern Yvian. (odkaz Vás přesměřuje na článek o této postavě, profil poté naleznete zde.) Právě před rokem se mu jako prvnímu v historii podařilo utéct z drsného a přísného vězení, které je určeno pouze pro potomky Smrti a málokdo v něm dokáže přežít delší dobu, tomuhle muži se to ale podařilo a dokonce z něho utekl. Nemusíme snad ani připomínat, co vše se dělo po jeho útěku. Ve městech nastala panika, stráže byli v pohotovosti, vojáci se pohybovali v téměř každé ulici a hlídali všechna města potomků Smrti. Přes to všechno se vraha dopadnout nepodařilo, zanechával za sebou jednu oběť za druhou, včetně dvou Adorianských studentek a to Chris Brown a Tracy Reagan Carrigan, která byla zavražděna přímo ve škole a tělo se objevilo v den Halloweenské párty.

Co si budeme povídat, tohle dobré světlo na školu nevrhlo, ale nebezpečně bylo všude, venku i ve vnitř, i na Adorianu. Irvin se mohl ukrývat kdekoliv, určitě si všichni pamatujeme na prohlášení samotného ředitele, Sveina Torstena.

"Škola byla a bude bezpečná, nepochybuju o těchto slovech a jsem schopen nést za studenty nadále zodpovědnost," tím také možná narážel na to, že se několik lidí dovolávalo jeho sesazení z funkce, nic takového se ale nestalo a Svein Torsten je ředitelem nadále.

Irvin za dobu, co utekl z vězení, zavraždil už celých třicet pět lidí. O proti době před svým zatčením, to není téměř nic (i s těmito lidmi má už na kontě cca 210 obětí), ale musíme si uvědomit, že každý život je cenný.

Pátrání probíhá dál, nebezpečí stále číhá. Možná by nás mohlo momentálně uklidnit, že Irvinovo řádění se zastavilo asi před měsícem, když vrah zmizel všem z dohledu a zametl za sebou několik podezřelých stop. Všichni jsou ale nadále v pohotovovsti a stále sem tam potkáte na ulici vyzbrojeného vojáka se znakem na paži, Rysa ostrovida. V klidu také nezůstává rada, na kterou se teď zaměříme. Proběhlo v ní několik změn, které nás mohou zaskočit a přivést na myšlenku, co se to s naší rasou a politikou děje. Buďme k sobě upřímní.

Když se roznesla zpráva u útěku mocného vraha z vězení, rada začala samosebou okamžitě jednat. K ničemu to ale nebylo, možná pouze k tomu, že se podařilo potlačit povstání Harretských vězňů*, můžeme si pouze domýšlet, co by se dělo po povedeném povstání.

Momentálně se ale roznesla další zpráva, která znovu nenechala obyvatelstvo několika měst klidné. Téměř každému přišlo zvláštní, že náhle řádění ustalo a Irvin se stáhl, přestal vraždit. Povídá se a rozšířila se nepotvrzená informace, že Irvin se usídlil na neznámém místě, kde začal budovat svou armádu, aby mohl zavraždit více lidí a následně se zmocnit rady, tím také přišel do rady anonymní dopis s tím, že v radě je zrádce.

Banshee rozhodně nenechal nic na pochybách, rozhodl se provést hned několik zásadních kroků. Každý člen byl podroben dlouhému výslechu, byl sledován a prověřen, u nikoho se nenašlo tak závažné provinění, které by bylo rozhodně potrestáno vězením s odsouzením za spolupráci s vrahem a pomáhání na útěku a hned několika dalších věcech, tudíž by dotyčný z vězení už teoreticky nikdy živý vyjít neměl, našlo se ale hned několik dalších a podivných věcí. Zejména se to týkalo finančích podvodů, proto Vás možná zarazí, že byl z rady vyhozen Africký, velice oblíbený, zástupce, Folami J. Kubawena. Nahradil ho o něco mladší, Nuru Obi. Další členové, kteří doplatil na hromadnou a rozsáhlou kontrolu členů v radě byli Lorcán Seantie, Gaspar Héldiago a největším překvapením, o které se Banshee postaral, bylo, když vyhodil z rady muže, jenž v ní působil nejdéle ze všech a to patnáct let, měl u Bansheeho velkou důvěru a respekt, sám Banshee s ním měl velmi přátelský vztah, jak ale vidíme, ani v tomto případě není Tudor Wyn Anwelun nesmrtlený.

Znamená to pro nás rozhodně hodně změn, možná se nám blíská na lepší období, kdy se podaří chytit Irvina a vyvrátit informaci, že by budoval svou vlastní armádu. Vzhledem tomu, že byl vyhozen muž, jenž v radě působil nejdéle, otěže a pravomoci** těto pozice získává někdo nový a to prozatím neznámé jméno muže s anglickými kořeny, narozeného
v Awoldu, Evana N. Zacchariase Crypshena. Banshee mu nedávno vyslovil svou důvěru a zasadil ho do funkce, muž se dostal do popředí celé rady a široké veřejnosti, očekává se od něho mnoho, proto doufejme, že naše očekávání naplní a znovu budeme žít v bezpečí. Hned ten den Crypshen pronesl několik opatření, která mají pomoci v dopadení Irvina. Můžeme se pouze dohadovat, jestli anonymní dopis byl pravdivý a zrádce se stále ocitá v radě, nebo měl pouze odvést pozornost od Irvina a rozházet radu. Nebudeme si ale nalhávat, takovou čistku rada potřebovala a můžeme se těšit, co si pro nás připaví noví členové.

*Věznice Harret - Místo, odkud utekl Irvin. Jediná věznice potomků smrti, která je známá svými drsnými podmínkami, nečestným a zaslouženým zacházením s vězni. Nikomu se z ní utéct nepodařilo, až doposud. Nachází se někde v Indickém oceánu, přesná poloha ale není normálním lidem ani Smrtím známa.

**Pravomoci člena, který je v radě nejdéle - Stává se ikonou celé rady a jeho hlas a názor má větší pravomoc, protože se od davných dob takoví lidé považují za zkušené a vyrovnané. Stává se takovou pomyslnou rukou Bansheeho, zároveň prodlouženou rukou mezi členy rady a Bansheem a Osudem. Tato osoba většinou o všech věcech ví, může do nich zasahovat a vše měnit. Spadává pouze pod moc velkého Bansheeho a Osuda, nikoho jiného.


Autor článku, Lennart Mikkelsson
©2012 Tým Adorian|Layout by Adorian| Picture by *FerdinandLadera|All Rights Reserved.
Je zakázáno kopírovat jakékoliv texty z tohoto blogu bez písemného souhlasu adminů či uvedení zdroje.